Jak przygotować zapas wody na wypadek sytuacji awaryjnych?

Posiadanie zapasu wody na wypadek sytuacji awaryjnych, zawsze powinno się traktować jako priorytet. Bez względu, czy zamieszkujesz obszar miejski, czy też mieszkasz na prowincji, brak dostępu do wody, brak możliwości jej pozyskania może wiązać się z szeregiem zagrożeń, dlatego też warto być przezornym. 

Jakie niebezpieczeństwa mogą być związane z wodą pitną? 

Pamiętaj o tym, że woda wodociągowa bądź też komunalna może być zagrożeniem dla zdrowia, jeśli tylko nastąpi jej skażenie. Wystarczy, że dojdzie do uszkodzenia wodociągu i wtedy za tym od razu dojdzie do zanieczyszczenia wody. Jeśli tylko, warunki sanitarne są niezbyt korzystne, wystarczy, że dojdzie do sytuacji skrajnej i wtedy katastrofa naturalna wnet doprowadzi do skażenia wody, jak więc widać o nieszczęście nie jest trudno. 

W jaki sposób, należy przygotować się do sytuacji skrajnej? 

Przyjmuje się, że dzienne zapotrzebowanie na wodę w przeliczeniu na jedną osobę wynosi 4 litry. Warto zdecydować się na dokonanie zakupu zamkniętego zapasu wody, przechowanie jej w ciemnym oraz w chłodnym miejscu. Agencja CDC wskazuje, że powinno się być w posiadaniu trzydniowego zapasu wody. Pomocą, która będzie stanowić gwarancję naszego zabezpieczenia pod względem dostępu do wody jest przenośny, indywidualny zestaw uzdatniający, usuwający z wody patogeny oraz zanieczyszczenia. Warto pamiętać o tym, że żeby woda była w pełni bezpieczna, zdatna do spożycia, należy usunąć z niej wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze, czyli bakterie, wirusy oraz pasożyty, jednak najbardziej wskazane będzie pozbycie się z niej, wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Mikrofiltry niezawodnie usuną z wody wszelkiego rodzaju osady, pasożyty oraz bakterie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *