Czy woda filtrowana jest dobra?

Jaki filtr do wody wybrać?
Luty 26, 2018
Sposoby na filtrowanie wody
Luty 26, 2018

Czy woda filtrowana jest dobra?

Interesujesz się tematem zdrowia? Zwracasz uwagę na to co jesz, a podczas zakupów dokładnie studiujesz etykiety?

A czy dokładnie tak samo podchodzisz do tematu picia? Każdy wie, o ogromnym zapotrzebowaniu naszego organizmu na wodę, jednak czy zastanawiamy się nad tym co właściwie pijemy?

Woda kranowa zgodnie z badaniami, jest zdatna do picia, jednak warto pamiętać, że może ona być wtórnie zanieczyszczona poprzez korodujące rury, w których płynie. Do wody mogą dostawać się szkodliwe związki żelaza.

Jakość wody filtrowanej

Wiele osób dbając o swoje zdrowie, zaczęło stosować różnego rodzaju filtry do wody, jednak czy woda filtrowana jest dobra i zdrowa? Wszystko zależy od rodzaju filtra i jego właściwości.

Należy pamiętać, że znacząca część filtrów w wyniku swojego działania, skutecznie oczyszczają wodę i usuwają wszelkie zanieczyszczenia, jednak przy okazji również pozbywają wodę wartościowych pierwiastków i soli mineralnych, które są niezbędne dla naszego organizmu. W takiej sytuacji, aby woda filtrowana była zdrowa i smaczna, powinniśmy dodatkowo zadbać o mineralizator, który wzbogaci naszą wodę o cenne składniki.

Filtry, które nie pozbawiają wody wartościowych mikroelementów

Mineralizatory najczęściej wymagane są przy złożonych filtrach jak np. o odwróconej osmozie czy podczas używania zmiękczaczy wody. Istnieją jednak filtry, które oczyszczają wodę, nie pozbawiając jej wartościowych elementów.

Mowa o filtrach do dzbanków filtrujących. Szeroka gama produktów pozwala nam na zastosowanie filtra o właściwościach, które spełnią nasze oczekiwania.

Woda filtrowana poprzez dzbanki filtrujące z klasycznym filtrem, są odpowiednikiem wody butelkowanej. Możemy również skorzystać z filtrów, które w dodatku wzbogacają ją o cenny magnez. Filtry alkaliczne, polskiego producenta dafi dodatkowo uzupełniają wodę kranową o jony sodu, wapnia i potasu, a także mineralizują wodę i podnoszą jej PH.

Czy woda filtrowana jest dobra? Wybierając odpowiedni filtr, jesteśmy w stanie skutecznie podnieść jakość wody kranowej. Nie musimy już kupować wody butelkowanej by cieszyć się zdrową i smaczną wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok