Sposoby na filtrowanie wody

Czy woda filtrowana jest dobra?
Luty 26, 2018
Jaki dzbanek do wody wybrać – Dafi czy Britta?
Luty 26, 2018

Sposoby na filtrowanie wody

Smak wody w Twoim domu nie spełnia Twoich oczekiwań, a urządzenia AGD ciągle psują się od osadów z kamienia? Przyczyną może być twarda i zanieczyszczona woda.

Możesz zdecydować się na kupowanie wody butelkowanej, jednak jest to dość drogie rozwiązanie. Coraz powszechniejsze stają się filtry, które oczyszczają wodę ze szkodliwych związków oraz zmiękczają wodę i chronią urządzenia.

Aby skutecznie dobrać odpowiednią metodę filtrowania wody, należy zastanowić się nad jej przeznaczeniem.

Domowe stacje uzdatniania wody

Domowe zmiękczacze poprawiają współczynnik pH wody, usuwają nadmiary jonów wapnia i magnezu. Są najlepszym zabezpieczeniem dla zmywarek, grzejników oraz pralek i małego AGD. Dzięki nim niwelujemy pojawianie się osadów na armaturze, wannach i prysznicach, przedłużamy żywotność naszych sprzętów oraz podnosimy skuteczność prania i rozpuszczania się detergentów. Jeśli więc chcemy ułatwić sobie pracę w domu warto zastanowić się nad zamontowaniem domowej stacji uzdatniania wody.

Filtry poprawiające jakość wody spożywczej

Najczęściej w celu poprawienia jakości wody pitnej, stosujemy różnego rodzaju filtry, które dobierane są w zależności od zanieczyszczeń, jakie możemy znaleźć w wodzie.

Pierwszym filtrem, który montowany jest na instalacji wodnej domu jest filtr mechaniczny. Zatrzymuje on substancje stałe takie jak piasek, żwir, rdze czy kawałki kamienia. Ma on za zadanie chronić urządzenia uzdatniania wody jak i inne elementy instalacji w domu.

Wcześniej wspominane stacje uzdatniania wody to tzw. filtry zmiękczające, które głównie zmniejszają twardość wody.

Filtry węglowe, poprawiają smak i zapach wody, oraz usuwają szkodliwy chlor. Przykładem tego typu filtrów są wkłady filtrujące polskiego producenta dafi, które posiadają węgiel aktywowany. Usuwają chlor i jego pochodne wraz z substancjami zaburzającymi smak wody kranowej. Często posiadają również właściwości bakteriobójcze.

Jeszcze inną odmiana filtra jest zestaw odwróconej osmozy, które bardzo dokładnie czyszczą wodę, usuwając z niej szkodliwe mikroelementy. Niestety w tym przypadku dochodzi również do wyeliminowania wartościowych składników takich jak związki wapnia, magnezu i potasu, które są naszemu organizmowi potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok