Odwrócona osmoza jako metoda filtracji wody

dzbanek filtrujący Dafi
Dzbanki filtrujące wodę, czyli jak filtrować wodę w domu?
Luty 26, 2018

Odwrócona osmoza jako metoda filtracji wody

Z pośród dostępnych metod filtracji wody, technologia odwróconej osmozy jest wciąż bardzo popularna i często praktykowana.

Jest to złożony i dość rozbudowany filtr, który bardzo dokładnie oczyszcza wodę kranową, eliminując z niej szkodliwe mikroelementy. Najczęściej montowany jest pod zlewozmywakiem kuchennym.

Jak działa odwrócona osmoza?

Osmoza jest procesem naturalnym, powszechnie występującym w przyrodzie. Polega on na przenikaniu, przez półprzepuszczalną błonę, cząsteczek wody w wyniku czego zanieczyszczenia zostają zatrzymane, a my otrzymujemy krystalicznie czystą wodę.

Woda, którą otrzymujemy w wyniku filtrowania, pozbawiona jest rakotwórczych związków chemicznych, bakterii, a także wirusów i metali ciężkich.

Obecnie mamy szeroki wybór tego typu filtrów, które mogą być dostosowane do wymagań użytkownika.

Zwolennicy tego systemu doceniają go za niskie koszty eksploatacji oraz długi czas funkcjonowania bez konieczności serwisowania. Po zamontowaniu, pierwsze wymiany elementów czy serwisowanie występuje dopiero po okresie 6m.

Przeciwnicy, metody filtracji wody jaką jest osmoza, uważają, że oczyszcza wodę zbyt dokładnie. Zatrzymując razem z negatywnymi składnikami, również pożądane i korzystne mikroelementy wody jak np. wapń, magnez i potas. Tworząc z niej bezwartościową wodę. Uważają, że filtry o odwróconej osmozie, mogą wymagać dodatkowego montażu mineralizatora, który na nowo wzbogaci wodę o wartościowe elementy. Kolejnym aspektem jest cena, która powoduje, że nie każde gospodarstwo domowe stać na tego rodzaju filtr.

Dzbanki filtrujące, alternatywą dla osmozy

Wartą uwagi alternatywą dla drogich i złożonych filtrów osmotycznych są dzbanki filtrujące. Bardzo dokładnie oczyszczają wodę kranową, dostarczając nam smaczną i zdrową wodę. Polski producent dzbanków i wymiennych filtrów Dafi, oferuje szeroką gamę produktów, dzięki czemu z pewnością dopasujemy go do swoich oczekiwań. Mamy również możliwość wyboru odpowiedniego filtru, w zależności od zapotrzebowania. Filtry oczyszczają wodę, zapobiegają powstawaniu kamienia, mineralizując, a także uzupełniają wodę o wartościowe pierwiastki. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, gdyż wkłady filtrujące nie są drogie, a ich wymiana następuje dopiero po około 30 dniach użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok