Dzbanki filtrujące wodę, czyli jak filtrować wodę w domu?

Odwrócona osmoza jako metoda filtracji wody
Luty 25, 2018
Jaki filtr do wody wybrać?
Luty 26, 2018

Dzbanki filtrujące wodę, czyli jak filtrować wodę w domu?

dzbanek filtrujący Dafi

Dzbanki filtrujące to ciekawa alternatywa dla wody butelkowanej. Dzięki nim możemy uzyskać czystą, przefiltrowaną wodę, którą później z powodzeniem wykorzystamy zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i gotowania czy przygotowywania herbaty lub kawy. Dzbanki tego typu składają się najczęściej z trzech części, do których należą: pojemnik, do którego wlewamy wodę kranową, pojemnik, w którym znajdzie się przefiltrowana już woda oraz sam filtr. W dzbankach stosuje się także różnego rodzaju powiadomienia mające na celu przypomnienie o konieczności wymiany zużytego filtra na nowy. Może to być wskaźnik albo lampka LED. Możliwości są tutaj przeróżne. Sama zasada działania takich dzbanków jest bardzo prosta. Po prostu wlewamy wodę do górnego pojemnika na wodę kranową. Pojemnik ten wyposażony jest w filtr, przez który woda przepływa do dolnego pojemnika. Nie ma możliwości zmieszania się z wodą nieprzefiltrowaną. Czas takiego przefiltrowania to zaledwie kilka minut, po których możemy cieszyć się czystą wodą w naszym domu.

Po zakupie nowego dzbanka albo wymianie filtra na nowy należy zgodnie z dołączoną instrukcją przefiltrować wodę, trzy razy i dopiero po wykonaniu tej operacji kolejne filtrowania są już dla nas nieszkodliwe i taką wodę możemy pić bez obaw. Filtr należy wymienić po okresie podanym na jego opakowaniu. Najczęściej jest to miesiąc kalendarzowy lub konkretna ilość przefiltrowanej wody.

Polska firma Dafi posiada w swoim asortymencie zarówno kompletne szklane dzbanki filtrujące wodę Crystal, jak i wkłady przeznaczone do nich. Możemy z powodzeniem wybierać spośród szerokiej gamy kolorystycznej. Wszystko po to, aby każdy, kto chce się wyposażyć w takie urządzenie, mógł je dobrać do kolorystyki swojej kuchni. Cieszą się one dużą popularnością, ponieważ stanowią wysokiej jakości alternatywę dla powszechnie reklamowanych dzbanków filtrujących zachodnich marek. Tutaj mamy do czynienia z produktem polskim i rodzimą firmą, która filtry produkuje od ponad 30 lat. Zarówno dzbanki, jak i butelki są atestowane i nie zawierają szkodliwych składników.

1 Komentarz

  1. Baśka napisał(a):

    Ostatnio do siebie kupiliśmy dzbanki filtrujące firmy Dafi i był to bardzo trafiony wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok